Zcash (ZEC) – OPIS KRYPTOWALUTY. KRANY DO ZBIERANIA Zcash

Prace nad pierwowzorem protokołu Zcash zwanego wtedy Zerocash zostały rozpoczęte w 2014r. Projekt Zcash został ogłoszony 20 stycznia 2016 roku przez Zooko Wilcoxa, założyciela firmy Zerocoin Electric Coin Company. Uruchomienie sieci nastąpiło 28 października 2016 roku.

Kryptowaluta Zcash na giełdzie występuje pod skrótem ZEC.

Zcash to zdecentralizowana waluta peer-to-peer, której głównym celem jest zapewnienie maksymalnej anonimowości każdemu uczestnikowi transakcji. Do szyfrowania swoich transakcji używa algorytmu zwanego zk-SNARK. Jest to skuteczny i zaawansowany system szyfrowania transakcji uniemożliwiający znalezienie jej nadawcy i odbiorcy. Opcjonalnie Zcash pozwala również na transakcje transparentne.

Podstawowe informacje o Zcash:

Maksymalna ilość monet: 21,000,000 ZEC

Wydobytych monet: 1,672,744 ZEC

Pierwszy blok: 2016-10-28

Średni czas pomiędzy blokami: 2m 30s

Nagroda w bloku: 12,5 ZEC

Algorytm: Equihash

lość monet jest ograniczona do 21 milonów ZEC. Podobnie jak w przypadku Bitcoina nagroda w bloku zmniejsza się o połowę co 4 lata.

ŹRÓDŁO: https://bithub.pl/kryptowaluty/zcash/

STRONY DO ZBIERANIA ZCASH

W tej chwili nie korzystam z kranu kryptowaluty Zcash (ZEC)

Znajdziesz mnie tutaj: Facebook  KLIKNIJ TUTAJ 

Możesz także napisać do mnie na ten adres mailowy:   nurczyk.kazimiera@gmail.com

Autor wpisu: Kazimiera Nurczyk.
Od trzech lat zajmuję się marketingiem internetowym.  Ciągle doskonalę swoje umiejętności i szukam nowych rozwiązań. Jeżeli rozpoczynasz swoją pracę w marketingu internetowym to zapraszam Cię do kontaktu. Pomoc, którą otrzymasz ode mnie ułatwi Ci pracę. Zapraszam Cię w tę niezwykle interesującą podróż.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Kryptowaluty i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz