TEN BIZNES JEST DLA KAŻDEGO.

Jeżeli interesuje Cię temat zarabiania w Internecie wystarczy przejrzeć Facebooka czy inny portal społecznościowy gdzie można reklamować swoje programy, aby naczytać się takich stwierdzeń.  Uczestniczę w internetowych programach zarobkowych (szczególnie Revenue Share) od półtora roku i dzisiaj chcę  podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Oczywiście są to moje spostrzeżenia. Ty masz prawo mieć inne.

A więc, czy biznes on-line jest dla każdego?

Moim zdaniem – NIE OD RAZU, NIE Z MARSZU!  Nie jesteśmy przecież wszyscy jednakowi. Mamy różną wiedzę, umiejętności, talenty i mieszkamy w różnym środowisku.

Stwórzmy najpierw model biznesmena odnoszącego sukcesy.  

Będzie to człowiek, który posiada wiedzę o:

rynku,

finansach,

marketingu,

reklamie.

 Posiada określony zespół cech charakteru, takich jak:

jasna wizja celu i działanie w kierunku jego osiągnięcia,

wiara we własne możliwości,

zdyscyplinowanie,

chęć zdobywania nowej wiedzy i umiejętności,

cierpliwość niezbędna do osiągnięcia sukcesu, szczególne wtedy gdy na wyniki musimy  poczekać.

Świat biznesu skupia ludzi, którzy:

robią to co lubią,

biorą odpowiedzialność za swój los,

chcą budować, tworzyć,

wnoszą wartość w życie innych ludzi.

Czy spełniasz te kryteria? Jeżeli dopiero zaczynasz działać w programach Revenue Share i innych programach zarobkowych i zdążyłeś usłyszeć, że to biznes dla każdego, to możesz teraz zweryfikować słowa, które usłyszałeś.

Ale spokojnie. Nie jestem tu po to, żeby  odradzić Ci uczestniczenie w programach Revenue Share czy w innych programach zarobkowych w Internecie, ale po to, żeby Cię wzmocnić i zwrócić uwagę na pewne istotne sprawy w powyższym temacie, abyś odniósł sukces, a nie porażkę. Ci, którzy dziś osiągają sukcesy też kiedyś zaczynali. Stworzyli swój biznes i Ty też możesz to zrobić.

Możesz, pod warunkiem, że będziesz stopniowo zdobywał potrzebną wiedzę oraz pracował nad wykształceniem u siebie wskazanych wyżej cech charakteru.

A więc od czego zacząć?

–  od odpowiedniego nastawienia. Jeżeli uważasz, że w Internecie są sami oszuści i tylko czyhają na to, żeby Cię okraść to znaczy, że jeszcze nie zauważasz możliwości XXI wieku. Musisz „otworzyć” swój umysł i dostrzec istniejące możliwości. Jeżeli tego nie zrobisz to znaczy, że zarabianie przez Internet nie jest dla Ciebie.

od odpowiedzenia sobie na pytanie: czy ja tego naprawdę chcę? Jeżeli tak, to nie ma znaczenia wiek, wykształcenie, płeć. Trzeba chcieć nauczyć się niezbędnych rzeczy. Trzeba chcieć poznać od podszewki każdy program i wreszcie trzeba chcieć zrobić wszystko co jest niezbędne, żeby mogły pojawić się efekty.

od nauki. Marketingu internetowego tak jak każdego zawodu trzeba się po prostu nauczyć. W sieci znajdziesz stwierdzenia, że zarabianie TU jest proste. Z czasem tak, ale nie jest łatwe. Trzeba się go uczyć, próbować, ćwiczyć, zdobywać odpowiednie umiejętności. Dopiero wielokrotne powtarzanie danej czynności daje perfekcję w jej wykonaniu. A więc zacznij od zdobywania wiedzy, ale musisz też mieć świadomość, że nie trzeba wiedzieć wszystkiego, żeby rozwijać e-biznes. Nie musisz być ekspertem, żeby zarabiać. Brakującą wiedzę i umiejętności można znaleźć w innych ludziach, którzy chętnie się nią dzielą oraz w książkach. Wartościowe książki poznasz w trakcie i z pewnością zapoznasz się z nimi.

od znalezienia „odpowiednich” ludzi. „Odpowiedni” ludzie  to ci, którzy przed Tobą osiągnęli to, na czym Tobie zależy. Ucząc się od nich  i działając zgodnie ze zdobytą wiedzą osiągniesz swój cel najkrótszą drogą. Efekty działania zespołu zawsze będą lepsze niż efekty działania indywidualnego.

od pokonywania własnych słabości. Wiele osób ma problem z „odkładaniem na później”. W zarabianiu w Internecie pewnych rzeczy nie możemy odłożyć. Musimy je wykonać w odpowiednim czasie. Nie zrobimy – tracimy nasze pieniądze. Odkładanie na później wcale nie musi być kwestą lenistwa, ale zbudowania nawyku samodyscypliny. O nawyku samodyscypliny możesz przeczytać TUTAJ. Musimy też mieć świadomość tego, że niektórzy odkładają zrobienie czegoś ze względu na strach. Lęk przed tym co powiedzą inni , czy się uda, czy mnie nie wyśmieją potrafi hamować nasze działania. Ja też się boję. Publikując każdy wpis na blogu, każdy post na Facebooku obawiam się krytyki. Obawiam się, ale robię, bo zawsze pamiętam po co to robię, a robię to nie dla tych, którzy mogą mnie skrytykować, ale dla tych, którzy mogą w moim wpisie znaleźć dla siebie jakąś wartość. Robię to również dla siebie, bo jestem tu, gdzie chcę być, bo chcę wziąć odpowiedzialność za swoje życie i cieszyć się nim. Musisz nauczyć się być odpornym na stratę. W każdym biznesie, zarówno online jak i offline możesz zarobić pieniądze, ale możesz je również stracić. Każda firma może wpaść w tarapaty i zniknąć z rynku, wówczas Twój „biznes” przestanie istnieć w jednej chwili.

od budowania relacji opartych na zaufaniu. Biznes online tak samo jak offline wymaga kształtowania relacji opartych na zaufaniu. Od początku musisz uczyć się zarabiać tu pieniądze zgodnie z określonymi wartościami. Zapomnieć o manipulowaniu i „wciąganiu w biznes”, a potem zapominaniu o ludziach, którzy do Ciebie dołączyli. Musisz mieć czas dla każdej takiej osoby i służyć jej pomocą w osiąganiu jej celów. Najpierw więc  sam musisz dokładnie poznać program zanim zarekomendujesz go innym. Musisz poznać jego plusy i minusy, a przede wszystkim zagrożenia i pokazać przyszłemu partnerowi potencjalne zagrożenia po to, aby mógł ich uniknąć. Tylko stawiając dobro drugiej osoby na pierwszym miejscu sam możesz zrealizować swój plan.

od wiary we własne możliwości. Niech słowa Theodore Roosevelta będą dla Ciebie przesłaniem: „Zawsze, kiedy Cię pytają, czy potrafisz coś zrobić, powiedz im „Oczywiście, że potrafię!” – i zajmij się zdobywaniem informacji, jak to zrobić”.

I co dalej?
A teraz chcąc zarabiać przez Internet musisz postawić pierwszy krok. Może będzie trudny, ale każdy następny będzie łatwiejszy. Nie przekonasz się jak to działa, jak sam nie spróbujesz.

Autor wpisu: Kazimiera Nurczyk.
Marketing Internetowy stał się  moją pasją. Ciągle doskonalę swoje umiejętności i szukam nowych rozwiązań. Jeżeli rozpoczynasz swoją pracę w marketingu Internetowym to zapraszam Cię do kontaktu. Pomoc, którą otrzymasz ode mnie może ułatwić Ci pracę.
Zapraszam Cię w tę niezwykle interesującą podróż.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zarabianie w internecie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz