OD CZEGO ZACZĄĆ ZBIERANIE DARMOWYCH BITCOINÓW?

Jak napisałam TUTAJ bitcoin jest cyfrowym pieniądzem, który istnieje dzięki Internetowi i nowoczesnej kryptografii. Istnieją strony internetowe, które rozdają „darmowe” bitcoiny w zamian za odwiedzenie strony lub wykonanie drobnych zadań. Strony te nazywane są Bitcoin faucets/krany BitCoin i są doskonałym sposobem uzyskania bitcoin. Zdobywamy tam satoshi czyli najmniejszą jednostkę walutową bitcoina.

1 satoshi to                     0,00000001 BTC,

10 satoshi to                   0,00000010 BTC,

100 satoshi to                 0,00000100 BTC,

1000 satoshi to               0,00001000 BTC,

10 000 satoshi to            0,00010000 BTC,

100 000 satoshi to          0,00100000 BTC,

1 000 000 satoshi to       0,01000000 BTC,

10 000 000 satoshi to     0,10000000 BTC,

100 000 000 satoshi to  1 BTC.

CZY ZBIERANIE DARMOWYCH SATOSHI OPŁACA SIĘ?

  Uzyskanie darmowych satoshi wymaga od nas poświęcenia naszego czasu na „wyklikanie” ich. Może i jest to zajęcie mozolne, ale jeżeli i tak siedzimy przy komputerze bądź przed telewizorem możemy mieć otwartych kilka stron i od czasu do czasu kliknąć. Możemy też mieć kilka takich stron i założyć sobie, że wszystkie „wyklinamy” dwa czy trzy razy dziennie. Strategię najlepszą dla siebie obierzesz w trakcie „klikania”.

Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę z tego, że milionerami nie zostaniemy poprzez to zbieranie, bo zbieramy satoshi, a nie BTC, ale od ziarnka do ziarnka…

Jak pisałam wyżej, wymaga to tylko poświęcenia naszego czasu, a czas i tak upłynie niezależnie od tego czy będziemy zbierać satoshi, czy nie.

OD CZEGO ZACZĄĆ?

 Aby zbierać satoshi, przechowywać je oraz rejestrować się na stronach do zbierania ich, potrzebny jest portfel Bitcoin – Bitcoin wallet.

Można go porównać do banku, w którym gromadzisz swoje Bitcoin (skrót BTC), z którego robisz przelewy jak i otrzymujesz przelewy. Najprościej mówiąc posiadasz swoje własne konto, na które otrzymujesz Bitcoiny, gromadzisz Bitcoiny, a także z którego przelewasz Bitcoiny na inne konta.

JAK ZAŁOŻYĆ PORTFEL BITCOIN?

Polecam założenie bezpłatnego konta na stronie Blockchain ponieważ obsługiwany jest wszędzie:  https://blockchain.info/wallet 

Po kliknięciu w powyższy link otworzy się nam się taka strona:

Podczas rejestracji należy podać adres e-mail i ustanowić hasło. Hasło nie powinno być zbyt łatwe do złamania i od razu zapisane w bezpiecznym dla nas miejscu ponieważ nie ma w tym portfelu możliwości odzyskania hasła!!! 

Na podany podczas rejestracji e-mail zostanie wysłany adres Twojego portfela (link do logowania). W e-mail (na końcu linku do logowania) będzie podany identyfikator naszego portfela – należy go przepisać i przechowywać bezpiecznie, tak jak hasło.

Hasłem, które tu ustanowiłeś będziesz logować się do swojego portfela.

W ostatnim polu podczas rejestracji przepisz kod z obrazka.

Przeczytaj poniżej znajdującą  się informację i kliknij w niebieski przycisk „Kontynuuj”.

INFORMACJA DO PRZECZYTANIA:

W środku tej informacji (na szarym tle) podany jest specjalny ciąg słów, w którym są zapisane dane naszego portfela (adres i hasło) i jest to jedyny ratunek w przypadku zapomnienia hasła. Nie ma żadnego administratora, który by mógł hasło zresetować. Kto zna ten ciąg słów jest w stanie odzyskać nasz portfel, dlatego zapisujemy go i przechowujemy w bezpiecznym miejscu.

Po kliknięciu w niebieski przycisk „Kontynuuj” otworzy się strona logowania:

Wpisz swój Identyfikator (jak napisałam wyżej znajduje się on w przysłanym e-mailu) i hasło podane podczas rejestracji, a następnie kliknij w niebieski przycisk „Otwórz Portfel”.

Otworzy się strona:

Pod kodem QR znajduje się Twój indywidualny adres Bitcoin.  Składa się on z ciągu liter i cyfr, np.: 1B7p5vPZTPMmYfP12KsPL6e8ZoGTRfP5Fk. Kopiujemy go i podajemy na stronach służących do zbierania darmowych satoshi. Na ten adres będą również przyjmowane wszelkie transfery Bitcoinów.

Aktualizacja 16.01.2018r.

Portfel możesz założyć również na CoinPayments. Tu możesz przechowywać nie tylko Bitcoin, ale również inne kryptowaluty. Instrukcję jak założyć portfel na CoinPayments znajdziesz TUTAJ

GDZIE MOŻNA WYKORZYSTAĆ ZEBRANE BTC?

Zebrane BTC można wykorzystać:

 • w programach zarobkowych,

 • wymienić na giełdzie BTC na PLN i wypłacić na swoje konto, bądź bezpośrednio na kartę.

KRANY BITCOIN

Wszystkie krany BitCoin, które tu przedstawię są przeze mnie przetestowane, korzystam z nich obecnie i co najważniejsze systematycznie wypłacają zebrane satoshi.

Są w sieci też takie, które nie wypłacają i znalazły się na mojej czarnej liście.

Freebitcoin

Jest to jedna z najlepszych stron do zbierania satoshi. Zarejestrujesz się korzystając z linku: http://freebitco.in/?r=1691082 Rejestrując się podajesz swój adres e-mail oraz swój adres portfela blockchain. Po rejestracji należy zweryfikować ją poprzez kliknięcie linku, który przyjdzie na e-mail.

Po zalogowaniu się zobaczysz taką stronę:

freebitcoin-1

Scrolujemy stronę w dół – pojawi się captcha którą wypełniamy i klikamy przycisk ROLL!

freebitcoin-2

co rozpoczyna losowanie liczby. Ilość bitcoinów jakie otrzymamy zależy od wylosowanej liczby, według przykładowej tabeli:

freebitcoin-3

W tym wypadku wylosowana liczba, to: 08610, a więc zgodnie z tabelą uzyskałam 0,00000259 BTC, czyli 259 satoshi. Satoshi można tu losować co 60 minut.

Tabela ta zmienia się w zależności od kursu BTC/$.

Klikając u góry w zielony przycisk „WITHDRAW” otwierają się nam następujące informacje:

Jeżeli odhaczymy „AUTO WITHDRAW ENABLED” (tak jak widać to na screenie) to wypłata satoshi do naszego portfela BTC będzie wysłana automatycznie w niedzielę, po zebraniu minimum 30.000 satoshi.

Funkcjonuje tu także program partnerski, który polega na tym, że otrzymujemy 50% z kliknięć osób, które zarejestrują się z naszego linka partnerskiego. Link ten jest dostępny w zakładce „REFFER”.

ZAKŁADKA „REWARDS”

Zakładka ta pojawiła się niedawno w programie.

freebitcoin-5

Widzimy tu  YOUR REWARD POINTS (RP). Są to punkty, które są dodawane podczas każdego losowania satoshi (2 RP za każde kliknięcie).

 Scrolując stronę w dół widzimy REWARD POINT PRIZES

freebitcoin-6

Otwierając zakładkę FREE BITCOIN BONUS

freebitcoin-7

widzimy, że mając odpowiednią ilość RP możemy zwiększyć ilość wylosowanych satoshi przy każdym kliknięciu o odpwiedni % – od 10% do 1000%. Żeby to zrobić naciskamy na „REDEEM” i w ten sposób aktywujemy dany bonus. Bonus jest ważny przez 24 godziny od momentu aktywowania.

Na potrzeby opisu programu aktywowałam bonus 10%

free-9

Widzimy, że jest on już aktywny w programie – czas jest odmierzany – należy tylko pamiętać, żeby wykorzystać ten bonus i zbierać satoshi co 60 minut.

Aktualizacja 19 czerwca 2019r.

Zebrane RP mozna też komulować i po zebraniu 100 000 jednorazowo wymienić je na satoshi. Możesz to zrobić według wzoru podanego niżej. Wchodzimy w zakładkę REWARD:

Wpisujemy ilość RP jakie chcemy zamienić i klikamy ENCASH:

Otrzymujemy potwierdzenie zamiany RP na satoshi:

Satoshi zostają dopisane do naszego konta:

Jeżeli podoba Ci się opis programu śledź mojego bloga – znajdziesz tu opisy wielu  stron na których zbieram satoshi i inne kryptowaluty.

Znajdziesz mnie tutaj: Facebook  KLIKNIJ TUTAJ 

Możesz także napisać do mnie na ten adres mailowy:   nurczyk.kazimiera@gmail.com

photo-e1424287795228
Autor wpisu: Kazimiera Nurczyk.
Od pewnego czasu zajmuję się marketingiem internetowym. Ciągle doskonalę swoje umiejętności i szukam nowych rozwiązań. Jeżeli rozpoczynasz swoją pracę w marketingu internetowym – zapraszam Cię do kontaktu. Pomoc, którą otrzymasz ode mnie ułatwi Ci pracę. Zapraszam Cię w tę niezwykle interesującą podróż.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bitcoin, Krany Bitcoin, Portfele i mikroportfele kryptowalut i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „OD CZEGO ZACZĄĆ ZBIERANIE DARMOWYCH BITCOINÓW?

 1. Świetny bardzo dokładny opis, Ja myślałam że robię dokładne opisy ale przy twoim mój się chowa. Idealnie dla chcących zacząć przygodę z Bitcoinami 🙂

  Freebitcoin obecnie najlepszy kranik, a dodam że zbieram te punkty Rewards ponieważ jest tam nawet taka możliwość aby je wymienić na APPLE IPHONE lub SAMSUNG GALAXY wiadomo że trzeba ich uzbierać bardzo duuuuuuuużo ale jestem cierpliwa więc może to będzie za rok, dwa i mi się uda 🙂

  • Kazimiera Nurczyk pisze:

   Dziękuję Małgosiu za docenienie mojej pracy. Zależy mi na tym, żeby stworzyć coś dla osób rozpoczynających przygodę z BTC. Sama wiem ile poświęciłam czasu na poznanie każdego kraniku i swoją pracą chcę się podzielić z innymi.

  • Ula T pisze:

   Witaj, dwa dni temu postanowiłam zacząć przygodę z krypto walutą. Świetnie, że trafiłam na twoją stronę. Zastanawiam się ile czasu potrzeba, żeby zarobić przynajmniej 100zł na freebitco? przy klikaniu codziennie około 15 razy ( co 1 h). Ile potrzeba dni źeby zarobić około 1000zł przy klikaniu na kilku kranach? Dziękuję, świetna strona.

   • Kazimiera Nurczyk pisze:

    Trudno mi powiedzieć ponieważ nigdy tego nie przeliczałam. Ja zbieram kryptowaluty i staram się ich nie wydawać. Czekam na znaczną zwyżkę kursu 🙂

 2. Tomasz pisze:

  Wylosowałaś kiedyś liczbę z tych większych przedziałów?

Dodaj komentarz