Narzędzia w marketingu sieciowym.

Narzędzia w marketingu sieciowym.

   W artykule: „Jak wykorzystać siłę dźwigni w marketingu” omówiłam znaczenie wideokonferencji w pracy marketera. Dziś przedstawię inne równie ważne narzędzia.
Pierwszym jest Autoresponder. Służy on do zbierania adresów e-mail, które przekażą Ci użytkownicy. Do każdego autorespondera można się zapisać wyłącznie przez formularz zapisu. Oto przykład formularza:

wlasny-graficzny-przycisk-formularza-jak-go-stworzyc

Wzór formularza – Stanisław Makowski

   Taki formularz musi być gdzieś umieszczony, gdzieś widoczny, dlatego potrzebna jest Ci strona internetowa. Jeżeli chodzi o stronę internetową mamy dwie możliwości. Może to być klasyczna strona, albo blog.   

            Według mojego odczucia blog jest lepszym wyborem – jest łatwiejszy w obsłudze i lubiany przez wyszukiwarki.

   Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ktoś może raz zajrzeć na naszą stronę (bloga) i więcej na nią nie wrócić. Naszym zadaniem jest tak zainteresować osobę odwiedzającą, żeby zechciała nam zostawić swój adres e-mail. Jeżeli już to zrobi Twoim zadaniem jest budowanie relacji z tą osobą. Jeszcze raz powtarzam – budowanie relacji, a nie spamowanie jej poczty. SPAM WRZUCANY JEST DO KOSZA. Sama tak robię, myślę, że Ty też, a więc pod żadnym pozorem nie rób tego w stosunku do osób, które Ci zaufały i powierzyły Ci swój adres. W zamian za to daj czytelnikowi wartośc. Co może być tą wartością? Różne rzeczy: ciekawe porady, bezpłatne ebooki, darmowe wskazówki itd., coś z czego sam byłbyś zadowolony gdybyś od kogoś otrzymał, pozostawiając mu swój adres e-mail.

   Jeżeli chcesz komuś coś sprzedac zapamiętaj bardzo ważną rzecz: nikt, niczego nie kupi od Ciebie za pierwszym razem. Zapamiętaj: „ludzie kupują tylko od tych, których znają, których lubią, którym ufają”.

Kolejnym narzędziem jest strona przechwytująca zwana inaczej wyciskaczem. Strony są bardzo różne, ale zasada działania i cel do spełnienia taki sam – pozyskanie kontaktów przyszłych klientów bądź współpracowników. Na taką stronę z formularzem zapisu możesz skierować czytelnika na przykład ze swojego bloga.

Jeżeli jesteś osobą zupełnie początkującą to musisz zdawać sobie sprawę z tego, że aby założyć stronę internetową bądź bloga musisz mieć domenę i hosting.

   

photo-e1424287795228Autor wpisu: Kazimiera Nurczyk.

Marketing Internetowy stał się moją pasją. Ciągle doskonalę swoje umiejętności i szukam nowych rozwiązań. Jeżeli rozpoczynasz swoją pracę w marketingu Internetowym to zapraszam Cię do kontaktu. Pomoc, którą otrzymasz ode mnie ułatwi Ci pracę, a Twoje zajęcie stanie się Twoim sposobem na życie.

Zapraszam Cię w tę niezwykle interesującą podróż.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zarabianie w internecie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Narzędzia w marketingu sieciowym.

  1. Milan pisze:

    Czesc widzę ze chyba nie zarabiasz na swoim blogu.
    Mozesz polączyć swoja pasje z zarobkiem. Szkoda marnować ruchu na blogu.
    Jest sposob zeby wyciagnac dodatkowo ladną sumkę, wpisz sobie w google: jak zarobić na blogu drugą wypłatę

Dodaj komentarz