Jak wykorzystac siłę dźwigni w marketingu?

 

slide_7Inspiracją do napisania dzisiejszego artykułu są słowa Archimedesa: „Dajcie mi wystarczająco długą dźwignię i wystarczająco mocną podporę, a sam jeden poruszę cały glob”. Słowa te przeszły do historii.

   Od najdawniejszych czasów człowiek potrafił wykorzystywać i tworzyć nowe dźwignie. Narzędzia, z  których człowiek korzysta w codziennym życiu to nic innego jak wykorzystanie funkcji dźwigni. Prosty przykład: śrubokręt, pełniący rolę dźwigni przy odkręcaniu śrubki.

   Zasady działania dźwigni wykorzystywane są przez środki masowego przekazu. Przykładem może być webinar – mówi jedna osoba, a dociera z przesłaniem na przykład do 500 osób. Ten sam webinar udostępniony na youtube mogą obejrzeć kolejne setki, a nawet tysiące osób. Czy to nie siła dźwigni? Korzystamy z rzeczy, które zostały wymyślone jeden raz, a są wykorzystywane przez długi czas przez tysiące, a nawet miliony ludzi.

   Podstawą sukcesu człowieka na ziemi jest wykorzystanie dźwigni, która porusza setką innych dźwigni.

   Wraz z rozwojem społeczeństwa została oddzielona funkcja siły od jej fizycznej formy w dźwigni. Obecnie funkcją poruszającą dźwigniami w społeczeństwie jest przede wszystkim pieniądz i słowo. Postaram się to przybliżyć na przykładzie programów partnerskich. Sama korzystam z takich programów i polecam je innym. Mogę to robić w tradycyjny sposób, ale wówczas umówię się na prezentację korzyści wynikających z posiadania danego produktu na przykład telefonicznie z niewielką liczbą osób. Ale mogę tu wykorzystać siłę dźwigni:

  • zaprosić  na takie spotkanie wszystkich chętnych poprzez serwis społecznościowy, na przykład facebook. Jeżeli mam przykładowo 500 znajomych, docieram do nich wszystkich z zaproszeniem.
  • zrobić dla wszystkich chętnych webinar, na którym przedstawię korzyści wynikające z posiadania danego produktu.

   Dzięki wykorzystaniu siły dźwigni w krótkim czasie jestem w stanie o przykładowych programach partnerskich poinformować bardzo wiele osób. Jeżeli część z tych osób zechce również korzystać z produktów oferowanych przez moje programy partnerskie i kupi je, ja otrzymuję prowizję od sprzedaży. Zastosowanie kolejnej dźwigni będzie wtedy, kiedy polecone przeze mnie osoby polecą produkt kolejnym osobom i one też zdecydują się na kupno produktu. Ja wówczas otrzymam prowizję od ich sprzedaży.

photo-e1424287795228Autor wpisu: Kazimiera Nurczyk.

Marketing Internetowy stał się moją pasją. Ciągle doskonalę swoje umiejętności i szukam nowych rozwiązań. Jeżeli rozpoczynasz swoją pracę w marketingu Internetowym to zapraszam Cię do kontaktu. Pomoc, którą otrzymasz ode mnie ułatwi Ci pracę, a Twoje zajęcie stanie się Twoim sposobem na życie.

Zapraszam Cię w tę niezwykle interesującą podróż.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zarabianie w internecie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Jak wykorzystac siłę dźwigni w marketingu?

  1. Pingback: Narzędzia w marketingu sieciowym. - Marketing, zdrowie, życieMarketing, zdrowie, życie

  2. Tak, dokładnie jest – bez dźwigni, która niejako popchnęłaby nasz biznes do przodu nie ma praktycznie szans na to, by mógł on działać sprawnie, efektywnie i… nie zabierać nam przy tym całego dnia czasu:)
    W końcu trzeba pracować mądrze, a nie ciężko. O;)

Dodaj komentarz