DLACZEGO TRANSAKCJE BTC CZASAMI TRWAJĄ DŁUGO?

Spotykam się często w grupach na FB z problemem , że BTC długo „idą” z Blockchain do odbiorcy. Wczoraj (25.02.2017r.) była również taka sytuacja.

Przedstawię kilka uwag dotyczących powyższej kwestii opracowanych na podstawie artykułu autorstwa Krypto Pomocnik (Tekst źródłowy: https://www.facebook.com/kryptopomocnik/posts/1433405886691034 )

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być opłata wnoszona za transakcję, tzw. „fee”, czyli opłata dla górników potwierdzających naszą transakcję. Jeżeli ta opłata jest za niska transakcja może zostać odrzucona.

Według Krypto Pomocnika opłatę za daną transakcję możemy wyliczyć w następujący sposób:

  • średnia wielkość transakcji to około 500 bajtów,

  • średnia opłata za 1 bajt w sieci Bitcoin to 0,000001, co daje 500 x 0,000001 = 0,0005 BTC (średnia opłata).

Ta średnia opłata, czyli 0,0005 BTC powinna wystarczyć jeżeli liczba oczekujących transakcji w momencie zlecania przez nas przelewu jest mniejsza niż 40 000. Możemy to sprawdzić klikając w ten link: https://blockchain.info/pl/unconfirmed-transactions 

Tu znajdziemy ciągle uaktualniającą się listę transakcji BTC:

Jeżeli opłata za transakcję ustawiona przez portfel będzie wynosiła w około 0,001 BTC to taka transakcja powinna być bez problemu potwierdzona.

Jak przyśpieszyć transakcję?

Jest kilka sposobów na to, aby przyśpieszyć naszą transakcję – znajdziesz je tutaj:  https://www.facebook.com/kryptopomocnik/posts/1433405886691034

Jeżeli nasz przelew z jakichś przyczyn nie doszedł do nadawcy to środki wrócą na nasze konto do 72 godzin – często jest to szybciej. Tak więc nie należy się denerwować i cierpliwie czekać.

Dlaczego tak się dzieje z transferami BTC?

Jest to spowodowane zwiększającą się ilością transakcji. Jeszcze półtora roku temu, kiedy zaczęłam interesować się zarabianiem w internecie nieliczne programy dopuszczały możliwość płacenia BTC. W obecnej chwili większość programów zarobkowych dopuszcza taką możliwość, a to znacznie obciąża sieć. Możemy mieć tylko nadzieję, że sprawa zostanie rozwiązana i transakcje BTC będą odbywały się bez problemów.

Znajdziesz mnie tutaj: Facebook – KLIKNIJ

Możesz także napisać do mnie na adres email: nurczyk.kazimiera@gmail.com

Autor wpisu: Kazimiera Nurczyk.
Marketing Internetowy stał się  moją pasją. Ciągle doskonalę swoje umiejętności i szukam nowych rozwiązań. Jeżeli rozpoczynasz swoją pracę w marketingu Internetowym to zapraszam Cię do kontaktu. Pomoc, którą otrzymasz ode mnie ułatwi Ci pracę. Zapraszam Cię w tę niezwykle interesującą podróż.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bitcoin i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz