CZY WARTO ZBIERAĆ DARMOWE BITCOINY?

Ostatnio otrzymałam wiele pytań dotyczących zbierania darmowych bitcoinów – czy warto?, czy to się opłaca?, czy sądzę, że można zarobić na programach bez inwestycji?

Dziś postaram się ustosunkować do powyższych pytań.

Kranami bitcoin, czyli stronami do zbierania darmowych bitcoinów zainteresowałam się pod koniec 2015 roku i do dziś korzystam z nich. Przez ten okres czasu poznałam bardzo dużo takich stron. Dziś korzystam tylko z kilkunastu. Wybrałam  najlepsze ze znanych mi stron i tylko z nich korzystam. Przedstawię je w dużym skrócie. Na blogu można znaleźć dokładny opis każdej ze stron wraz z instrukcją jak się poruszać po danej stronie. Ponadto zaczęłam zbierać i gromadzić inne kryptowaluty oprócz Bitcoina: Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Dogecoin i Dash. Przetestowałam i opisałam na blogu wiele stron na których zbieram powyższe kryptowaluty. Kompendium wiedzy na ten temat znajdziesz TUTAJ

OTO WYKAZ NAJLEPSZYCH MOICH STRON:

FreeBitcoin

FreeBitcoin – bardzo lubiany przez użytkowników kran, o czym świadczą statystyki – na stronie zarejestrowanych jest 3 602 222 użytkowników.

Wypłaty automatyczne, w każdą niedzielę po zebraniu 30 000 satoshi.

Dokładny opis strony znajdziesz TUTAJMM

CoinBulb

To kran oparty o PTC, a więc oglądamy tu reklamy 10 – 20 sekundowe. Jest ich dziennie 10 – 15.

Dokładny opis i instrukcję poruszania się po stronie znajdziesz TUTAJ

adBTC

adBTC to kran oparty o oglądanie reklam. Działa od 2016r.

Dokładny opis kranu znajdziesz TUTAJ

W roku 2017 wiele kranów z których korzystałam przestało funkcjonować dlatego zostały usunięte z wpisu. To uświadomiło mi, że tutaj tak samo jak w każdej innej dziedzinie nie ma nic stałego i zmusiło do dalszego poszukiwania nowych kranów. Do opisania ich na blogu jest daleka droga, ponieważ sama muszę je dokładnie poznać, zebrać wymagane minimum do wypłaty, zlecić wypłatę i zobaczyć czy kran jest wypłacalny. Jeżeli tak i dobrze mi się w nim zbiera satoshi dopiero umieszczam go na blogu. Czasami trwa to dość długo, ale chcę być pewna, że przedstawiam tu krany sprawdzone.

CZY WARTO, CZY SIĘ OPŁACA ZBIERAĆ SATOSHI?

Aktualizacja 18 października 2017r.

Popularność BTC bije wszelkie rekordy. Bardzo lubię to zdjęcie – dziękuję Tomasz Sojka.

Ta fotografia przedstawia fakty, w jakim tempie rośnie wartość BTC.

Trochę historii:

– Bitcoin debiutował na Mf.Gox 17 sierpnia 2010 r. z ceną 0,063 $ /BTC,

 • w kwietniu 2011r. osiągnął wartość 1 $/BTC,
 • 8 czerwca 2011r. cena osiągnęła 31,91 $/ BTC,
 • spadek – rok 2011 zakończył się kursem 4,72202 $/BTC,
 • w roku 2012 utrzymuje się tendencja wzrostowa
 • listopad 2012r zakończył się kursem 12,565 $/BTC,
 • na początku kwietnia 2013r. kurs osiągnął 266 $/BTC,
 • pod koniec listopada 2013r. przekroczył 1 200 $/BTC,
 • przez następne lata cena Bitcoin znajdowała się poniżej 1 000 $/BTC,
 • w 2017r. cena ponownie wystrzeliła do góry,
 • 1 stycznia 2017r.  –  963,66 $/BTC,
 • 31 maja 2017r. – 2290,4 $/BTC
 • Dzisiejszą wartość BTC (09 marca 2018r.) przedstawia poniższy screen. Żródło: https://e-kursy-walut.pl/kurs-bitcoin/

Aktualizacja 25.02.2019r.

Aktualizacja 13.06.2019r.

Cena BTC 27 kwietnia 2020r.

Aktualizacja 25 kwietnia 2021r.

Myślę, że tu komentarz jest zbędny. Wystarczy zebrać darmowe satoshi, trzymać je w portfelu BTC i obserwować wzrost ich wartości.

PODSUMOWANIE

Zapisując się do kolejnych kraników BTC wiedziałam, że nie zdobędę tu fortuny, ale to właśnie one pozwoliły mi wiele doświadczyć podczas całego minionego okresu. Były  zarówno sukcesy jak i porażki, ale dzięki nim nauczyłam się bardzo dużo. Porażki traktuję jako nowe doświadczenie w życiu, które tak naprawdę niewiele mnie kosztuje. Chciałabym, aby ten rok i kolejne,były równie ciekawe i inspirujące, by towarzyszyła mi ciekawość w odkrywaniu i poznawaniu nowego.

Radość z tego co robisz jest czasami ważniejsza od zysków.

Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek biznesu pamiętaj o dokonaniu realistycznej oceny swoich możliwości finansowych.

Pamiętaj, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy nie daje nigdy 100% gwarancji zarobku i ode mnie tej gwarancji również nie otrzymasz. Prezentowane biznesy to programy, które osobiście sprawdziłam i z których usług korzystam.
 Wpis, który przeglądasz nie jest poradnikiem inwestycyjnym w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Nie mniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu oraz marketingu online.
Autor wpisu: Kazimiera Nurczyk.
Od jakiegoś czasu zajmuję się marketingiem internetowym. Ciągle doskonalę swoje umiejętności i szukam nowych rozwiązań. Jeżeli rozpoczynasz swoją pracę w marketingu, zapraszam Cię do kontaktu. Pomoc, którą otrzymasz ode mnie ułatwi Ci pracę. Zapraszam Cię w tę niezwykle interesującą podróż.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bitcoin i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „CZY WARTO ZBIERAĆ DARMOWE BITCOINY?

 1. Jak zwykle ciekawy artykuł. Dzięki Tobie dowiaduję się nowych rzeczy. Dziękuję, że tak dokładnie opisałaś kwestie o które pytałam. Pozdrawiam serdecznie

 2. Kazimiera pisze:

  Miło mi, że spełniłam Twoje oczekiwania. Jeżeli będziesz miała pytania, zawsze możesz do mnie napisać. Chętnie odpowiem. Pozdrawiam 🙂

 3. kam2903 pisze:

  Czy boxbit jeszcze wypłaca a jak wypłaca to jakie jest minimum

 4. Od pewnego czasu nie otrzymałam wypłaty z boxbit. Termin wypłaty ciągle jest przekładany. Przestałam korzystać z tej strony do czasu, aż wypłata zostanie zrealizowana.

 5. Memiczny pisze:

  Zapraszam na stronę z darmową koparką
  https://www.startminer.com/1387716
  Szybko i bez wkładu własnego…

 6. Magda pisze:

  Ja polecam SierraHash

  Już 9 razy zlecałem wypłatę i wszystko gra, 150 GH/s za darmo potrafią zrobić bardzo fajną sumkę, a jeśli dodamy do tego poleconych użytkowników to zarobki są na prawdę fajne.

 7. Warto zbierać wszystkie darmowe kryptoaktywa, im szerzej tym lepiej, bo nie wiadomo co w przyszłości wystrzeli w górę. Oprócz kranów są także airdropy i właśnie w nich jest największa siła, gdyż są to kryptowaluty najmłodszych projektów blockchain, których potencjał wzrostu jest bardzo wysoki. Korzystam z nich od listopada 2017 i pod koniec stycznia 2018 zaczeły nabierać wartości pierwsze tokeny z airdropów – dziś mają wartość 700-800 dolarów

 8. Łukasz pisze:

  Witam. Gdzie wypłaca się satoshi z kraników?? Normalnie na adres BTC z bitbay??
  Gdzies wyczytałem ze jest jakis system mikroplatnosci wlasnie z kraników??
  Pozdrawiam prosze o pomoc

  • Kazimiera Nurczyk pisze:

   Z różnych kranów wypłaca się na różne portfele. Z niektórych kranów wypłaca się bezpośrednio do swojego portfela i tu nie jest ważne czy on jest założony w BitBay, CoinPayments, Blockchain czy jeszcze gdzie indziej. Niektóre krany powiązane są z tak zwanymi mikroportfelami, na przykład CoinPot czy Faucet Hunt. To powiązanie polega na tym, że zebrane przez nas satoshi bądź inne kryptowaluty trafiają bezpośrednio do takiego mikro portfela, albo je tam musimy wpłacić po zebraniu i dopiero po uzbieraniu odpowiedniej ilości możemy wypłacić z mikro portfela na swój portfel. Sporządziłam poradnik dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z Bitcoinem i innymi kryptowalutami gdzie można znależć opis zarówno portfeli jak i mikroportfeli: http://kasnur.pl/co-to-sa-kryptowaluty/ Myślę, że na początek będzie doskonałą pomocą.

 9. oltraford@gmail.com pisze:

  Pani Kazimiero czy na tym rzeczywiście da się coś zarobić/dorobić? Jak dużo czasu temu trzeba poświęcić, aby mieć jakiś realny pieniądz?

Dodaj komentarz