CO TO SĄ KRYPTOWALUTY?

Co to są kryptowaluty? – coraz więcej osób zadaje sobie to pytanie. Najczęściej przychodzi nam wówczas na myśl Bitcoin. Nic dziwnego, ponieważ jest to najbardziej popularna kryptowaluta, powstała w 2008 roku. Bitcoin nie jest jednak jedyną kryptowalutą. Cały czas powstają nowe kryptowaluty, ze względu na wykorzystanie otwartego oprogramowania oraz sieci P2P. Kod źródłowy jest oparty na wolnym oprogramowaniu, przez co każdy może go pobrać i utworzyć swoją kryptowalutę – źródło: Wikipedia.

Monety będące alternatywą dla Bitcoina zwane są altcoins. Obecnie notowanych jest ponad 300 kryptowalut na piętnastu specjalnych giełdach (tak zwanych kryptogiełdach) – źródło: Wikipedia.

Najpopularniejsze kryptowaluty przedstawia poniższe zestawienie – tekst źródłowy:  https://bithub.pl/artykuly/ranking-kryptowalut-styczen-2018/

Zestawienie pozwala nam jednocześnie na oswojenie się z logo poszczególnych kryptowalut.

Aktualizacja 22.02. 2018r.

CIEKAWOSTKA: Polska również posiada swoją kryptowalutę. Jest nią Polcoin – PLC. Powstał na początku 2014r.

Definicja Kryptowaluty

Kryptowaluta, rzadziej waluta kryptograficzna – rozproszony system księgowy bazujący na kryptografii, przechowujący informację o stanie posiadania w umownych jednostkach. Stan posiadania związany jest z poszczególnymi węzłami systemu („portfelami”) w taki sposób, aby kontrolę nad danym portfelem miał wyłącznie posiadacz odpowiadającego mu klucza prywatnego i niemożliwe było dwukrotne wydanie tej samej jednostki – źródło Wikipedia.

A mówiąc prostszym językiem

Kryptowaluty to, przede wszystkim przełomowa technologia internetowa. Posiadacz kryptowaluty przechowuje ją na swoim komputerze w tak zwanym portfelu, do którego dostęp ma tylko on. Transakcje odbywają się elektronicznie, bezpośrednio między użytkownikami waluty kryptograficznej, czyli w technologii per to per. Obrót kryptowalutami odbywa się bez udziału żadnego systemu bankowego, nie jest w żaden sposób nadzorowany, wolny od kontroli polityków, instytucji finansowych, a podlega jedynie systemowi elektronicznych, zautomatyzowanych zabezpieczeń.

Sposoby pozyskiwania kryptowalut

Kryptowaluty można wykopać rozwiązując skomplikowany problem kryptograficzny, kupić bądź zebrać za darmo na stronach internetowych zwanych kranami.

Żeby móc zbierać Kryptowaluty musisz mieć swój portfel, w którym będziesz je gromadził. Ja korzystam między innymi z portfela CoinPayments, w którym mogę gromadzić wszystkie zebrane kryptowaluty. Żeby ułatwić pracę osobom, które dopiero zaczęły się interesować kryptowalutami przygotowałam instrukcję:

INSTRUKCJA  ZAKŁADANIA I KORZYSTANIA Z PORTFELA  KRYPTOWALUT       Coin Payments –    ZNAJDZIESZ JĄ   TUTAJ

Przygotowałam też krótką instrukcję rejestracji i poruszania się po stronie portfela Coinbase:

COINBASE – NAJPOPULARNIEJSZY NA ŚWIECIE PORTFEL BITCOINÓW, ETHEREUM I LITECOIN – kliknij TUTAJ

Niektóre krany kryptowalut połączone są z tak zwanymi mikrowallet cryptocurrency czyli mikro portfelami kryptowalut. Połączenie to, polega na tym, że zebrane kryptowaluty trafiają bezpośrednio na konto takiego mikro portfela. Lubię takie krany ponieważ nie muszę ich testować – od razu wiadomo, że są wypłacalne.

Do kranów, z których korzystam potrzebny jest mikro portfel CoinPot 

 

OPIS MIKRO PORTFELA KRYPTOWALUT CoinPot – kliknij TUTAJ

 

 

OBECNIE ZBIERAM NASTĘPUJĄCE KRYPTOWALUTY:

MOJE STRONY DO ZBIERANIA BITCOIN ZNAJDZIESZ TUTAJ

MOJE STRONY DO ZBIERANIA DOGECOIN ZNAJDZIESZ  TUTAJ 

MOJE STRONY DO ZBIERANIA LITECOIN ZNAJDZIESZ  TUTAJ  

MOJE STRONY DO ZBIERANIA ETHER ZNAJDZIESZ TUTAJ  

MOJE STRONY DO ZBIERANIA DASH ZNAJDZIESZ TUTAJ  

MOJE STRONY DO ZBIERANIA BITCOIN CASH ZNAJDZIESZ TUTAJ

MOJE STRONY DO ZBIERANIA ZCASH ZNAJDZIESZ TUTAJ 

Znajdziesz mnie tutaj: Facebook  KLIKNIJ TUTAJ

Możesz także napisać do mnie na ten adres mailowy:   nurczyk.kazimiera@gmail.com

Autor wpisu: Kazimiera Nurczyk.
Od pewnego czasu zajmuję się marketingiem internetowym.  Ciągle doskonalę swoje umiejętności i szukam nowych rozwiązań. Jeżeli rozpoczynasz swoją pracę w marketingu internetowym to zapraszam Cię do kontaktu. Pomoc, którą otrzymasz ode mnie ułatwi Ci pracę. Zapraszam Cię w tę niezwykle interesującą podróż.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kryptowaluty i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz